Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
65 postów 881 komentarzy

Wysokie standardy Platformy Obywatelskiej.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

- -

Dzisiejszy wyrok sądu w Świdnicy, unieważniający drugą turę wyborów samorządowych w Wałbrzychu i pozbawiający faktycznie mandatu 5 radnych PO oraz prezydenta miasta Piotra Kruczkowskiego daje odrobinę satysfakcji tym, którzy niekoniecznie uważają Platformę za opcję najlepszą dla Polski.

W świetle samowładzy PO, afer udupionych dosłownie na oczach tłumu, p.osła Sekuły przemawiajacego kpiarsko do pustych krzeseł i premiera Tuska nie mającego z kim przegrać taka informacja jest niczym balsam na serce. Wyrok pokazuje, że oskarżenia - nie ma co ukrywać, najsilniejsze z obozu Kaczyńskiego - o bolszewicką mentalność dużej części działaczy PO, ich prymitywizm w dążeniu do prywaty i brak jakiegokolwiek kręgosłupa moralnego nie są tylko, jak chciałaby pani poseł Kidawa-Błońska, jednostkowym wybrykiem paru kolesi z Dolnego Śląska. Tam tylko udało się ich złapać za rękę, i to tak skutecznie, że nie mógł tego zauważyć nawet sąd. Pamiętne nagranie senatora Ludwiczuka, Beata Sawicka kurwiąca przy agencie Tomku, knajacki język różnych Zbychów, Mirów, Rychów czy Rosołów, traktujących Rzeczpospolitą identycznie, jak sarmackie sprzedajne bydło na Sejmach w XVII wieku - tego wszystkiego nie uda się już zamieść pod dywan.

Tym bardziej niebezpiecznie w świetle świdnickiego wyroku brzmią pomysły środowisk okołoplatformerskich i okołokomorowskich, by jesienne wybory krajowe trwały dwa dni. Jeśli nawet w wyborach samorządowych politycy PO byli w stanie zorganizować i sfinansować cały system kupowania głosów, to co będzie na szczeblu ogólnopolskim, gdzie stawka jest nieporównanie wyższa?

Doszliśmy niestety do punktu, w którym - mimo dwudziestu lat (koncesjonowanej) demokracji - wybory winny być na skalę ogólnopolską obserwowane przez niezależnych obserwatorów. Testem dla Platformy i Tuska będzie, czy w powtórzonych wyborach w Wałbrzychu ośmielą się wystawić ponownie kandydata PO. Zobaczymy, czy ktoś w PO ma jeszcze jaja i choćby szczątki poczucia wstydu.

Nadzieja matką głupich, prawda?

Na to pytanie odpowiedzią może być komentarz  pracownika wrocławskiego oddziału gazety z Czerskiej, Jerzego Sawki. "(...) PO jeszcze nie wszystko przegrała." - ma gość tupet...

 

 

KOMENTARZE

 • MisQot
  "...Na to pytanie odpowiedzią może być komentarz pracownika wrocławskiego oddziału gazety z Czerskiej, Jerzego Sawki. "(...) PO jeszcze nie wszystko przegrała." - ma gość tupet..."

  To raczej zaczadziały sekciarz, a nie tupeciarz.
  Bo ten komentarz przekracza wszelkie miary tupetu.

  pozdrawiam
 • Sawka dał tam lepszy komentarz
  I udowodnił, że ma poczucie humoru:
  "(PO)Jeszcze może pokazać, że od władzy za wszelką cenę istotniejsze są dla niej demokratyczne standardy. Jeszcze może udowodnić, że umie wziąć na siebie odpowiedzialność. "
 • wyrok jest chyba nieprawompocny
  Więc wszystko się jeszcze zdarzyć może.
 • @z lornetką...
  Faktycznie, ledwie maskowane "TUSKU, MUSISZ!" aż tryska z każdego słowa komentarza Sawki.

  Co za durnie...
 • @grazss
  "Jeszcze raz", rozumiesz? ;-))

  Ino kiedy był ten pierwszy?

  Takie słowa świadczą tylko o tym, że albo imć Sawka uważa czytelników za debili (prawdopodobne na granicy pewności), albo wierzy w to co pisze (też prawie pewne).

  Wierzyć się nie chce, że ktoś to podpisuje nazwiskiem.
 • @armiaharów
  No, chyba się już nie odważą, to już było po apelacji.

  Nie wiem jak wyglądają sądowe procedury, ale jesli sprawa została zwrócona do sądu okręgowego przez apelacyjny, to już chyba zbyt wielu opcji bolszewia z PO nie ma...

  Oby.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY