Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
65 postów 881 komentarzy

Życiorysy i korzenie.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Oto dwa fragmenty z Wikipedii, ilustrujące dwa jakże różne życiorysy dwóch różnych kobiet.

Pierwsza za  życia była regularnie i ordynarnie wyszydzana na równi z mężem, druga obecnie lansowana jest, wespół z dorównującą jej w każdym aspekcie gdańską tramwajarką, na opiekunkę sierotek i anioła na ziemi (wytłuszczenia moje).

Maria Helena Kaczyńska, z domu Mackiewicz (ur. 21 sierpnia 1942 w Machowie, zm. 10 kwietnia 2010 w Smoleńsku) – żona prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, pierwsza dama Polski od 2005 do 10 kwietnia 2010, gdy zginęła wraz z mężem i innymi osobami w katastrofie wojskowego samolotu Tu-154M nr 101. Z wykształcenia była ekonomistką. Córka Lidii z domu Piszczako (1916– 18 maja 2004) i Czesława Mackiewiczów (1910–1976). Po II wojnie światowej jej rodzina została przymusowo wysiedlona z Wileńszczyzny. Czesław Mackiewicz walczył w wileńskiej Armii Krajowej, jeden z jego braci w szeregach II Korpusu gen. Władysława Andersa pod Monte Cassino, zaś drugi brat został zamordowany przez NKWD w Katyniu.

Anna Komorowska z domu Dembowska, pierwotnie Dziadzia (ur. 11 maja 1953 w Warszawie) – od 2010 pierwsza dama RP, żona prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, z wykształcenia filolog klasyczna. Jest córką Jana Dziadzi i Józefy z domu Deptuły (przy urodzeniu Hany Rojer, z pochodzenia polskiej Żydówki, córki Wolfa i Estery Rojer), którzy w 1954 roku zmienili nazwisko na Dembowscy. Oboje byli pracownikami Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, a potem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych – w 1968 roku na fali czystek antysemickich oboje zostali wysłani na wcześniejszą emeryturę.

* * *

Właściwie obejdzie się bez komentarza.

Takie elity nam po Smoleńsku pozostały. Zapewne zupełnie przypadkowo, prawda?

 

KOMENTARZE

 • Autor
  Zestawienie warte głębszej refleksji.
 • @Autor
  Powiem tak - bez zagłębiania się w życiorysy obu Pań - to zestawienie jest co najmniej symptomatyczne...
  Pozdrawiam,
 • Wszyscy
  Co tu dużo kryć, po krótkiej przerwie, w której do elit przebili się ludzie ze środowisk niepodległościowych, powróciliśmy po Smoleńskiej hekatombie do stanu normalnego w III RP - czyli elitokracji potomków swołoczy bolszewickiej.

  Rączka rączkę myje, syn ubeka nie da zginąć córce ubeka, i odwrotnie. Ojciec pani Komorowskiej pomógł w 11 dni napisać pracę magisterską obecnemu panu rezydentowi, czym ten - dureń skończony - publicznie się pochwalił.

  Opozycjonista się znalazł, psia jego mać...

  Quo vadis, Polonia?
 • @Oilrig
  Niestety, Kaczyńscy skutecznie wycięli środowiska niepodległościowe.
 • @Druss
  Fragment o żydowskim pochodzeniu Dziadzi vel Dembowskiej celowo "rozmazałem", żeby jakiś dyżurny filosemita nie zarzucił mi bubelszczyzny.

  Jednak reszta z Wiki mówi sama za siebie - tu Katyń i AK, a tu przysłowiowa żydokomuna, strzelająca w potylicę Pileckiemu.

  No dramat.
 • @Naczelny
  Bo Kaczyńscy w ogóle to odpowiadają nawet za Wielki Wybuch.

  Gdyby nie oni, to patriotyczna konserwa mieściłaby się - jak dzisiejsze Jurki et consortes - w jednym przedziale pośpiesznego linii Kielce-Warszawa.

  Kpisz czy o drogę pytasz?
 • @Oilrig
  Ciągle liczę, ze ten naród jeszcze zmądrzeje...
 • no coz!
  Kaczynski Kalkstein smierdzi mi z daleka , kto zmienia nazwisko???ten kto sie wstydzi swojego narodu i wszystko na ten temat!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY