Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
65 postów 881 komentarzy

Ad vocem "Vox populi".

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zainspirowany treścią notki "Vox populi" autorstwa Anny Raciniewskiej postanowiłem sprawdzić, jak wujek Gugiel widzi Jarosława Kaczyńskiego.

Zaciekawionych postrzeganiem Tuska przez użytkowników Google'a odsyłam do w/w notki. Jaki koń jest każdy widzi, a naród najwyraźniej nie jest taki głupi, na jakiego się go kreuje.

Ad rem - po wpisaniu hasła "kaczyński to" pojawia się, co następuje:

Zatem do "idioty", "kłamcy", "faszysty" czy wreszcie hołdysowego "ch-uja", czyli katalogu obelg pojawiających się nawet w mainstreamie, młodzi-wykształceni-majętni-ludzie-rozumni-na-poziomie-i-z-wielkich-miast grzebiący w sieci dokładają świadczące o ich jak najwyższych standardach moralnych i intelektualnych epitety typu "97 ofiara", "impotent, który umrze", "wilk do zastrzelenia i wypatroszenia". Lista jest zapewne dłuższa, maszyna wyświetliła tylko najczęściej poszukiwane frazy.

Zestawiając to z tuskowym "zdrajcą", "oszustem", "złodziejem", "debilem" i "skurwysynem", epitetami mimo wszystko nie odwołującymi się do mentalności podwórkowej, każącej naśmiewać się z czyichś mniej lub bardziej wyimaginowanych wad czy nieszczęścia, i tak bilans wychodzi na plus pisiorskiej "hołoty".

Zresztą, wystarczy spojrzeć na pierwsze cztery podpowiedzi w każdym z przypadków, by jasno zobaczyć, jak różne cywilizacje prezentują przeciwnicy każdego z przywoływanych polityków.

"Zdrajca" kontra "97 ofiara".

To ja stanę po stronie ofiary, dobrze?

 

 

KOMENTARZE

 • autor
  ciekawe spostrzeżenie, rzeczywiście poziom zapytań się znacznie różni...
  prawdą pozostaje, że "głosowanie w Google" to tylko bicie piany - spotkajmy się na wyborach, żeby potem frustracja nie powodowała chamstwa...
  wtedy nie mamy pretensji do samych siebie
 • Witam
  Ciekawe, sama bym takich spostrzeżeń nie poczyniła no ale jestem w końcu... dziewczyną :)
  Pozdrawiam
 • @Anna Raciniewska
  A ja już sie boję nadchodzącej kampanii wyborczej.

  To będzie gnojownik. Dosłownie.
 • @MonaLisa
  Proszę nie dowartościowywaś samca - w życiu bez pani Anny nie wpadłbym na swoje przemyślenia. DO głowy samo by mi ni przyszło, żeby sprawdzać takie cuś w Google.

  Inspiracja matką odkrycia, a co!
 • @Nathanel
  Właśnie o tym notka.

  Choć podkreślę, że mimo wszystko bliżej mi do dzikusów piszących "Tusk to skurwysyn", niż tych od "Kaczyński to 97. ofiara".

  Wiesz czemu? Bo tych drugich bawią krzyże z puszek, szczanie do zniczy albo banner "Zimny Lech" naprzeciw Wawelu.

  A ci pierwsi po prostu wyrażają swoja opinię o Tusku. Wolność słowa, prawda?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY