Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
65 postów 881 komentarzy

Rodzynek w gnojówce.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Lektura wywiadu Mazurka z Robertem Górskim z Kabaretu Moralnego Nie- pokoju, a zamieszczonego z "Plus-Minus" z 25. czerwca, pomaga uwierzyć, że szczęśliwie jeszcze nie wszyscy celebryci upadli na głowę.

Nie ukrywam, że niefortunne użycie tego epitetu wobec człowieka będącego bądź co bądź artystą (tu: kabaretowym), budzi we mnie absmak, jednak nie znalazłem innego określenia na zbiorowość ludzi funkcjonujących w medialnej przestrzeni publicznej. W każdym razie serdecznie przepraszam przywoływanego kabareciarza za zaliczenie go do grupy ludzi znanych z tego, że są znani. Polska język - trudna język, a moja zasób wyrazów być do rzyci.

Ad rem - uwzględniając prześmiewczy i ironiczny chwilami ton rozmowy, w rzeczywistości mnie do śmiechu nie było. Zresztą wystarczy przeczytać poniższy dialog:

Mazurek (Rz): Tylko wtedy ludzie łapią żart, jeśli wiedzą, o czym mówicie.

Górski: Właśnie, a naszym głównym zadaniem jest jednak rozśmieszanie ludzi.

M: Czasem to raczej smiech przez łzy. Teksty posmoleńskie są trafne, ale gorzkie, jak ten o tym, jak chroni się Obamę, a jak Kaczyńskiego.

G: Powiedziałem też coś takiego, że ostateczny dowód na zakończenie projektu "tanie państwo" leży od roku przykryty brezentem. I kiedy mówię takie rzeczy, słyszę na sali zamiast śmiechu taki ciężki przydech, bo to przecież program satyryczny, a tu ktoś mówi takie rzeczy...

M: To po co pan to mówi? Przecież macie rozśmieszać...

G: To krzyk wkurwienia, że żyję w niby-cywilizowanym kraju, który w czasie pokoju traci całą elitę łącznie z prezydentem, i nikt nie ponosi za to żadnej odpowiedzialności, żadnej konsekwencji. Mało tego, szef Biura Ochrony Rządu nie ma sobie nic do zarzucenia. Co więcej, dostaje jakąś nagrodę! Przecież to niewiarygodne...

M: Katastrofy przecież się zdarzają.

G: Za kadencji ministra obrony to druga taka gigantyczna katastrofa, bo wcześniej w CASIE zginęła elita polskich pilotów, i co? Nic, bogdan Klich nie podał się do dymisji, premier go nie wyrzucił. To mnie doprowadza do białej gorączki, do tego stopnia, że jak o tym mówię, to mówię niewyraźnie, a to jest mój najwyższy stopień wkurwienia.

M: Co pana tak emocjonuje?

G: Żyjemy w biednym, nieszczęsnym kraju, ciągle ogałacanym z elit. Jak nie wojna i Katyń, to stalinizm i czystki, a kiedy wreszcie przychodzi demokracja, to wszyscy stąd wyjeżdżają na emigrację zarobkową, a elita, która nie wyjechała, ginie w absurdalnych katastrofach. bo nie byliśmy w stanie wyciągnąć wniosków z katastrofy CASY...

Starczy?

Górski wyrasta na naczelny rodzynek w zalewie cynicznego lub/i otępionego gnoju, uosabianego przez Wojewódzkiego, Hołdysa, Maternę, Miecugowa, Daukszewicza  i resztę prymitywnych, lewicujących pożytecznych idiotów rzekomo postępowego, a w rzeczywistości zamordystycznego i totalniackiego (nie tylko werbalnie) salonu III RP. Jego próba przeciwstawienia się powszechnemu w polskim kabarecie, ciągłemu naigrywaniu się z ocalałego Kaczyńskiego czy katastrofy smoleńskiej, że przypomnę ostatnie dokonania skądinąd świetnej NeoNówki czy Kabaretu Młodych Panów, zasługuje na respekt.

Nie od dziś wiadomo, że ludzie z medialnego infotainmentu są szczególnie narażeni na dyktaturę aktualnie obowiązującej poprawności politycznej, skłonność do relatywizmu i hedonistycznego stylu życia. Jeśli wejdziesz między wrony, to zaczynasz krakać jak one. I choćby z tego względu każdy przejaw buntu przeciw politpoprawności, nakazującej widzieć w Kilarze, Zelniku czy właśnie Górskim dziwacznego, niegroźnego spisiałego świra, jest z punktu widzenia ogółu dosłownie bezcenny.

Bezcenny.

Chapeau bas, panie Górski.

 

(całość wywiadu wkleję, jeśli uda mi się go znaleźć w przepastnych zasobach internetu)

(lead photo - interia.pl)

 

KOMENTARZE

 • Tak.
  Pan Górski swoim cyklem "Posiedzenia rządu" ratuje honor polskiej sceny kabaretowej.
 • Rewiński tez niepokorny, spuscili go
  i szlus
 • nareszcie!
  bardzo dziękuję za ten wpis

  jeśli to prawda (treść wywiadu) to podziękowania największe należą się Górskiemu

  ale jest ale...

  jeśli byłby istotnie nasz a nie ich to by go już dawno w telewizorach nie było

  tak jak Rosiewicza, Rewińskiego, Pietrzaka, Kilara, Lorenca

  zauważmy po co nagle pojawił się Laskowik, po to żeby się skurwić dowcipem o bólu w krzyżu, a chołota to łyknęła

  ciekawy i cenny jest casus Zelnika - miał na tyle odwagi i rozumu by wybrać Toruń a nie Warszafke
 • Czekałem aż w końcu ktoś poruszy ten temat :-) Posiedzenie Rządu'' to już klasyka polskiego kabaretu ...
  Mam nadzieję, że ich za to nie zdejmą z wizji, jeśli się zmienią do końca władze tvp ...
  Inni kabareciarze siedzą cichutko, nie śmieją się z Gajowego, Słońca Peru...
  Dla nich nie ma nic śmiesznego ... Śmiać się można było z Kaczyńskich oraz z PIS.. Teraz rządzi PO, jest tak ''cudownie'' w kraju że z polityków nie wypada się śmiać ..

  ''gramy w gałę'' :-) i od razu wiadomo o kogo chodzi ...
 • Górskiego, Rosiewicza, Rewińskiego, Pietrzaka, Kilara, Lorenca
  trzeba zaprosic do NEtu
  Mumio tez sa z nami
 • @pinifarina
  No w sumie racja.

  Może są nieśmiali a raczej nie chcą być po raz kolejny poniżani.
 • @MisQot
  "....a elita, która nie wyjechała, ginie w absurdalnych katastrofach. bo nie byliśmy w stanie wyciągnąć wniosków z katastrofy CASY..."

  Mówiąc o "absurdalnej katastrofie" i mając świadomość jak zachowuje się ta władza, nie potrafi jednak zadać sobie pytania o to, czy to naprawdę był wypadek? Ostrożność to, czy jednak nieuświadomienie sobie do końca kogo tak naprawdę ta władza reprezentuje?
  Prawdą jest natomiast to, że potrafi w sobie wzbudzić sprzeciw przeciw tej rzeczywistości, co w jego środowisku jest nader rzadkie i za to należą mu się słowa uznania.
 • @35stan
  no właśnie to może by taka wersja light

  dużo takich, za dużo

  tak - tak, nie - nie

  i świat byłby lepszy
 • @grazss
  Ja musze generalnie odrobic zapóźnienia, bo do tej pory widziałem tylko jeden skecz z tej serii, gdy płemieł wyrzuca kolejno z obrad wszystkich ministrów za używanie słów zawierających skrót "MAK".

  I raczej skłaniam się do mysli, ze on ratuje swój honor. Reszta pełni - zdecydowanie zbyt często - rolę polieznych...
 • @pinifarina
  Tego psim synom nigdy nie wybaczę. Siara Rewiński to jest nasz narodowy skarb, na miare dawnego Laskowika i schorowanego pana Smolenia.

  Oj, celne on ma słowo...
 • @karoljozef
  Sama prawda, zmyślałbym?

  Prosze zajrzeć w najbliższym czasie, jak będe miał chwilę to poszukam w sieci całości wywiadu i się pan sam przekonasz. Normalnie trzeba wykupywać dostęp do Rzepy on-line, ale coś się wymysli.

  Z Góskim był też wywiad w "URz", choć trochę inny w wymowie.

  No gośc okazuje się byc porządnym człowiekiem.
 • @Aleksander
  Patrząc na ich psie pojmowanie "demokracji" to znajdą powód.

  Przeciez to zamordystyczna bladź ta obecna władza. Pochodzenie zobowiązuje, prawda?
 • @pinifarina
  Pietrzak ostro przecież na YouTube grzeje.

  Chyba że masz na myśłi Ekran - no to by była masakra ;-)

  Może Łazarza przycisnąć żeby poszukał dojścia do paru z tych panów i wytłumaczył im ideę blogowania.

  Wyobrażasz sobie, jakby jeszcze to rozgłosić w necie, jaki tu by się ruch zrobił?

  ;-)
 • zaproszenie
  Byłoby wskazane by choć parę z wymienionych osób (oczywiście tych plusów plusowych) zaprosić do Ekranu, chociaż spróbować przeprowadzić wywiady.

  W porozumieniu z Naczelnym.

  Skorzystaliby wszyscy.
 • @karoljozef
  Jak byliby tu poniżani to w końcu admini mają nożyczki na wszelkich "jarosławów-kozaków", prawda?
 • @35stan
  Myślę, że zadowalający jest stan, gdy ktos nazywa ta katastrofę "absurdalną". Czy my na serio od razu musimy robić z siebie oszołomów gadaniem o zamachu, jesli nie mamy czarno na białym dowodów na tenże?

  Niestety taki jest dzisiejszy świat. Spokojnie, przyjdzie dzień gdy w sieci pojawi się nagranie audio albo z ukrytej kamery, jak tuski i komorowskie ustalają szczególy "wypadku" z darogim druzją Władymirem Władymirowiczem.

  Nie bój nic, oliwa sprawiedliwa.

  Póki co zachowajmy umiar, bo mówieniem całej prawdy i tylko prawdy - moim zdaniem - ustawimy się w takim narożniku, w którym umieszczani są również wszyscy wierzący, ze sa Napoleonem Bonaparte.
 • @karoljozef
  Byłby.
 • Nie jestem taki pewien czy ów kabareciarz jest naprawdę po naszej stronie
  Miewałem inne wrażenie kiedy słuchałem ich wygłupów. Owszem PO dokładają, ale jakby tak na luzie, a PiS-owi mocniej. Słowem nie zniechęcają zbytnio do głosowania na PO. Wrażenie jest takie iż PO to błazny, niezdary, ale można na wesołków głosować, bo tamci drudzy (PiS) są gorsi mimo wszystko.

  Owszem wywiad i jego mocno słowa robią wrażenie znacznie LEPSZE. Zobaczymy jak w kampanii wyborczej będzie. Zobaczymy. PO ich wynajmie, kupi, zastraszy jak resztę?
 • @Marek Kajdas
  Pan Marek jak zawsze czujny i na straży.

  Zgadzam się z Panem.

  Sprawa jest prosta. Jakby za dużo / za prawdziwie powiedział choćby słówko to by z telewizorów już dawno wyleciał.

  Byle kogo tam nie trzymają.

  Czuj Duch!
 • @karoljozef
  Szanowny panie Robercie.Jest tyle tematów do ogrania na scenie kabaretowej tylko brać i wybierać. Tylko trzeba chcieć.Pozdrawiam.
 • @Marek Kajdas
  a Pan po której jest stronie. Pisze Pan tak jak Panu wiaterek zawieje.

  http://Acontrario.nowyekran.pl/post/20163,najnowszy-sondaz-pis-59#comment_163705

  poczytajcie
 • @adriano85
  Poczytamy.

  Imc Kajdas w niczym mnie nie zaskakuje. Szczerze mówiąc Wiktor Swietlik w Plus-Minus z 2 lipca genialnie wyłozył "kajdasologię" w artykule o głównych grzechach polskiej prawicy.

  W skrócie - sekciarstwo. Niestety.

  Ci państwo po prostu nie kumają, ze polityka to dogadywanie sie i kompromis, a nie decydowanie co ma być białe, a co czarne. Takie coś skończyło się wraz z chwila odpadnięcia głowy Ludwika XIV od tułowia.

  Ech.

  Co za ludzie - wszystko albo nic. No i potem tworzą te swoje idiotyczne kanapy jak skądinąd uczciwy człowiek - Marek Jurek.

  A skurwysyństwo zaludniające PO jak latynosi Florydę wygrywa wybory i bierze władzę...
 • @kanton
  No i chcą najwyraźniej. Tylko że teraz władza tak demokratyczna jest, że cienka czerwona linia wolnosci napiera coraz bliżej i blizej.

  Siara czy Pietrzak pojechali po bandzie i skończyli praktycznie jak w PRLu. Na odludziu. Przypadkiem tylko czasy się zmieniły i zaistniało YouTube, co pan Janek wykorzystuje na bieżąco.
 • @karoljozef
  Ironia czy na serio?
 • @Marek Kajdas
  Jasne, jakby pokazali Tuska jako obsranego folksdojcza, paktującego z putinadą dobicie kaczki, to wtedy bylo by ok.
 • @MisQot
  Pan chyba nie uważa, że ci wszyscy "artyści" z obecnych telewizorów to oni przedstawiają swe wolne, autonomiczne wizje?!

  To są sługusy. Jeśliby tego nie robili co zleceniodawca każe to już by ich nie było. Prosta sprawa.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY